Lajme

Këmbimi valutor! Ja me sa shitet dhe blihet sot dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e huaja

Advertisements

Dollari amerikan është blerë sot, 15 Gusht me 113.5 lekë dhe është shitur me 114.5 lekë, duke mos pësuar ndryshime.

Monedha evropiane Euro blihet sot me 116.6 lekë dhe shitet me 117.5 lekë, duke pësuar një rënie të lehtë krahasuar me fundjaven.

I pandryshuar mbetet edhe paundi britanik, i cili blihet me 136.7 lekë dhe shitet me 138.3 lekë.

Advertisements

Ndërsa franga zvicerane blihet me 119.7 lekë dhe shitet 121.1 lekë.

Advertisements

Related Articles

Back to top button