Lajme

Këmbimi valutor për datën 27 Gusht/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Advertisements

Dollari amerikan është blerë këtë të shtunë,

27 Gusht me 116.5 lekë dhe është shitur me 117.8 lekë sipas kursit të këmbimit.

Sakaq monedha evropiane Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet me 117.5 lekë,

duke treguar qëndrueshmëri në krahasim me një ditë më parë

Advertisements

Paundi britanik sot blihet me 136.5 lekë dhe shitet me 138.5 lekë.

Advertisements

Related Articles

Back to top button