HomeLajmeKomentatori i njohur i futbollit humbi betejën me Covidin, rrëqeth e motra:...

Komentatori i njohur i futbollit humbi betejën me Covidin, rrëqeth e motra: Lutesha çdo natë “o mami shëroje vëllain”

Motra e Kosta Grillos vajton humbjen e vëllait të saj i cili nuk arriti që të mbijetonte në “luftën” ndaj Covid-19 duke ndërruar jetë në Turqi pasi prej kohësh ndodhej duke marrë mjekim të specializuar.

Gjatë një postimi në rrjetet sociale, Ani Grillo ka përcjellë një mesazh prekës për vëllain e saj teksa kujton 55 ditët e “torturës” në shtratin e spitalit. Ajo e shoqëron shkrimin me një foto të Kosta Grillos, ndërsa tregon sesi çdo ditë i jepte kurajo dhe forcë gazetarit të njohur të sportit që ta kalonte dhe të kthehej sa më shpejt në shtëpi.

Reagimi i Ani Grillos:

“Mami te mori me vete se te kishte piken e dobet i dashur Kosta. Nuk e kisha menduar kurre qe do ndaheshim kaq shpejt. Shikoja endrra me sy hapur se si do t’i ngrysnim ditet e netet bashke në te ardhmen. Te kisha premtuar qe do iknim bashke nga ky spital ku te solla me duart e mia me shprese se do ja dilnim. 55 dite perpjekje. Nuk e mbajta fjalen e tani me ke lene vetem me kujtimet e atyre oreve e diteve qe kaluam bashke. Kur do ikim me pyesje cdo dite, Kur? Nuk po me sherojne o Ani. E une besoja qe ti do ja dilje mbane, sepse njerzit si ty me ate zemer e shpirt te gjere, me ate zgjuarsi e humor jane te rralle ne kete toke. Forca te thoja, je Himariot kockeforte e nuk dorezohesh ti, do ja dalim e do ikim. Cdo dite, cdo dite te njejtat fjale.

Forca, je i forte, me buzeqesh e ti me buzeqeshje e me shikoje thelle në sy sikur doje te vertetoje fjalet e mia. Na presin te gjithe te thoja, djemte e miqte qe luteshin per ty per nje sherim sa me te shpejte. Cfare te them tani? Me fal qe nuk te ndihmova ashtu si te kisha premtuar qe do ktheheshim bashke ne Tirane me kembet tona? Do kthehemi por me nje ndryshim kembet do ti mbajme ne Vuno, tek mami e babi. O Kostë te thoja, hajde se do sherohesh e do ta kujtojme si nje ender te keqe. Na ke lene shurdh. Nuk qeshim e as nuk flasim pa u ber mir ti. Leviz o ma lutesha per nate. Eja te ndihmosh e te sherosh djalin. Ma more njeriun e vetem qe me kishte mbetur. Ma more vellain me keni lene vetem!”, shkruan ajo.

Gazetari dhe komentatori sportiv Kosta Grillo ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare pas një beteje të gjatë me Covid 19.

Must Read

spot_img