Lajme

Kthehet në tragjedi vjedhja në Tiranë, Kristian Fusha vodhi kasafortat e kunatës, e fejuara vret veten

Advertisements

Ka marrë përmasat e një tragjedia vjedhja e dy kasafortave nga 27-vjeçari Kristian Fusha në Tiranë Gjykata caktoi masën burg për 27-vjeçarin, pasi vodhi kasafortat e kunatës, ndërkohë që e fejuara e tij, Samanta nuk e ka përballur ngjarjen duke v rarë veten, raporton gazetarja Xhensila Kodra.

Abcnews.al mëson se e reja ka pirë fostoksinë.

Kujtojmë se Fusha dhe shoku i tij grabitën dy kasaforta nga shtëpia e motrës të së fejuarës së 27-vjeçarit nga Malësia e Madhe.

Fusha ka thënë në Prokurori se se ka vjedhur kasafortën e motrës të së fejuarës, pasi i duheshin para për të operuar këmbën. Pas vjedhjes ai u largua për në Malin e Zi, ndërsa ka thënë se pasaportat dhe kasafortat i ka hedhur në koshat e plehrave në Shkodër, raporton abcnews.al

Kristian Fusha u arrestua pasi se së bashku me një person tjetër ende në kërkim, 23-vjeçarin me iniciale M.N. kanë vjedhur një vlerë prej 100 mijë lekësh nga 2 kasaforta në një banesë në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur një muaj më parë.

Advertisements

/abcnews.al/

Advertisements

Related Articles

Back to top button