Lajme

Kursi i këmbimit,13 gusht 2022

Advertisements

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 113.3 lekë dhe shitet 114.5 lekë.

Euro sot blihet me 116.7 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136.7 lekë, dhe shitet me 138.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.7 lekë, shitet me 121 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.1 lekë dhe shitet me 89.8 lekë.

Advertisements

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Advertisements

Related Articles

Back to top button