Lajme

LAJMI FUNDIT/ Ripërsëritet ngjarja e Gramshit? Kapen dy të huaj, fotografuan uzinën e armëve në Poliçan

Advertisements

Pas sulmit në uzinën e Gramshit, duket se e njëjta situatë është përsëritur në uzinën e Poliçanit.

Policia ushtarake ka konstatuar 2 makina me targa të huaja.

Sipas burimeve dy shtetas të huaj janë ndaluar teksa po fotografonin uzinën. Ata janë kapur duke fotografuar tunelet dhe fabrikën e fishekëve.

Aktualisht është raportuar për prezencë te madhe të policisë ushtarake në uzinën e Poliçanit ndërsa pritet që në vendngjarje të mbërrijnë prokurorët.

Advertisements

Në Berat ka mbërritur Drejtori i Policisë së Beratit, Policia Ushtarake dhe dy fugona të FNSH.

Advertisements

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker