Lajme

LAJMI I FUNDIT: Gledis Nano nuk bën dot asgjë dhe jep dorëheqjen? Ky do jetë drejtori i Përgjithshëm i Policisë

Advertisements

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka dhënë dorëheqjen. Ky është lajmi i fundit që po qarkullon në disa media të vendit, kryesisht portale, lajm i cili ende nuk është konfirmuar zyrtarisht.

Burime nga Policia e Shtetit shprehen se Gledi Nano është ende në detyrë në krye të policisë së shtetit, pork a dyshime të forta që aim und të ndodhet një hap larg dorëheqjes.

Gledis Nano prej thuajse një vit u emëruar si Drejtro i Përgjithshëm i Policisë, pas largimit nga ky post të Ardi Veliut.

Të njëjtat media shprehen se pasuesi i Gledis Nanos, do të jetë Lorenc Panganika, aktualisht drejtor i policisë së Tiranës. E megjithatë Policia eShtetit dhe ministria e Brendshme ende nuk ka konfirmua asgjë zyrtarisht.

Para se të emërohej në krye të Policisë së Shtetit, Gledis Nano, drejtonte Antite rrorin. Ai ka lindur në Shkodër, ku babai i tij nga Skrapari, ishte punonjës policie. U rrit në Tiranë por nuk i shkëputi lidhjet as me Shkodrën ku është diplomuar si jurist.

Advertisements

I njohur vitet e fundit si drejtori i suksesshëm i Antite rrorit, 40-vjeçari Nano u vlerësua së fundmi edhe nga Ambasada amerikane për përpjekjet e përbashkëta në luftën botërore ndaj terrorizmit.

Advertisements

Related Articles

Back to top button