ADS
HomeLajmeLajmi i fundit! Toka lëkundet sërish nga një tërmet, ja sa ishte...

Lajmi i fundit! Toka lëkundet sërish nga një tërmet, ja sa ishte magnituda

Një tërmet 3.7 i shkallës Rihter në orën 12:21 ka lëkundur brigjet e Kretës.

Epiqendra u regjistrua 52 kilometra në jug të Paleochora, me një thellësi prej 20 kilometrash.

Ishulli i Kretës tashmë prej muajsh ka një aktivitet shumë aktiv sizmik ku vetëm disa javë më parë u godit nga një tërmet i fuqishëm që i mori jetën 1 personi dhe la të shkatërruara qindra shtëpia.

Must Read