Lefter Maliqi takon ish-kryeministrin Berisha dhe lëshon paralajmërimin e fortë

0
106

Ish-deputeti Lefter Maliqi, ka ndarë në rrjetet sociale një foto nga një takim që ka zhvilluar me ish-kryeministrin Sali Berisha.

Maliqi shkruan se ku takim miqësor, ka ardhur në një moment të rëndësishëm për fatet e vendit dhe demokracisë.

Deklarata e Maliqit:

“Takim miqesor me Liderin Berisha, ne nje moment shume te rendesishem per fatet e vendit dhe demokracise.

Mirenjohje per investimet, kontributin e tij human dhe te Zonjes se tij fisnike ne qarkun Berat, i cili eshte 10 here me i madh se i qeverisjes 13 vjecare te Rilindjes.

Investime te prekshme ne qarkun Berat nga Frasheri, Gega, Kozare, Kucove, Perondi , Ure, Bistrovice, Cukalat, Kutalli, Lapardha, Qereshnik, Lumas, Roshnik, Berat, Sinje, Skrapar etj. Te bashkuar drejt fitores se sigurte”, shkruan Maliqi.