Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

0
80

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme në Shqipëri.

Tërmeti me magnitudë 2.8 i shkallës Rihter është regjistruar në Durrës, vetëm pak minuta më parë.

Edhe pse i lehtë tërmeti është ndjerë pasi ishte me thellësi vetëm 2 km. Tërmeti ka rënë 38 nga Durrësi dhe 63 km nga Tirana.

Nuk raportohet për dëme materiale, por kjo lëkundje ka shkaktuar frikë te banorët.