Lajme

Mbi 60 plumba drejt tyre/ Identifikohen dy prej viktimave në atentatin e Vlorës!

Advertisements

Sipas informacioneve të para për mediat, janë identifikuar dy prej viktimave në atentatin e ndodhur në Vlorë mëngjesin e sotëm.

Bëhet fjalë për Shpati Lenën dhe Eduard Xhezon nga qyteti bregdetar. Dyshohet deri më tani se numri i viktimave ka shkuar në tre.

Drejt tyre u shtinë me breshëri kallashnikovi më shumë se 60 plumba. Dyshohet se autorët kanë qenë tre.

Njëri në timon dhe dy të tjerët kanë shtirë drejt shënjestrave paralelisht në mbikalimin e Panajasë.

Advertisements

Një makinë e djegur është gjetur në aksin Levan-Tepelenë e dyshuar si e përdorur nga autorët për krimin.

Advertisements

Related Articles

Back to top button