Lajme

Me flokë të prerë shkurt, si u transformua turku në Shqipëri, media turke nxjerr foton

Advertisements

Mediat turke kanë raportuar dhe kanë dhënë detaje lidhur me arrestimin e shtetasit turk Faruk Ozer, i cili ditën e sotme ka rënë në prangat e policisë shqiptare.

Haber Turk shkruan se Drejtori i Përgjithshëm i Thodex në arrati, Fatih Özer është kapur në qytetin e Vlorës si rezultat i një operacioni të kryer nga policia shqiptare.

Sipas medias turke policia shqiptare kapi Fatih Ozerin në operacionin që ai organizoi në orën 08:30, ndërkohë që vazhdon marrja e tij në pyetje pranë autoriteteve shqiptare.

Policia shqiptare ka ndaluar 3 muaj më parë 2 persona që kanë qenë në kontakt me Fatih Özerin të cilët i ka lënë të lirë, por ka nisur ndjekjen e tyre.

Në deklaratën e Ministrisë së Brendshme turke thuhet se “Ministri i Punëve të Brendshme të Shqipërisë, Bledar Çuçi, ka njoftuar sot në mëngjes ministrin e Brendshëm Süleyman Soylu se themeluesi i Thodex, i arratisuri Faruk Fatih Özer, i cili ishte në kërkimu kap në Vlorë në Shqipëri dhe identiteti i tij u konfirmua nga rezultatet biometrike”.

Advertisements

Mësohet se policia shqiptare ia ka përcjellë autoriteteve turke për identifikim fotografinë e Fatih Özer. Ndërkohë kanë nisur veprimet për ekstradimin e tij.

Advertisements

Related Articles

Back to top button