Lajme

Me foto të viteve kur ishte kryeministër, Meta uron ish-presidentin Clinton për ditëlindje

Advertisements

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, uron ish-presidentin amerikan Bill Clinton për 76 vjetorin e lindjes. Me një foto të viteve më parë kur ishte kryeministër i vendit dhe thotë se ëhstë i lumtur që ka bashkëpunuar me të.

Advertisements

“Shumë urime Presidentit Bill Clinton, mikut të madh të shqiptarëve, me rastin e 76-vjetorit të lindjes. I lumtur të bashkëpunoja me të në të mirë të kombit tonë dhe forcimit të marrëdhënieve shqiptaro-amerikane! Shëndet të plotë dhe jetë sa më të gjatë”, shkruan Meta.

Advertisements

Related Articles

Back to top button