HomeLajmeMediat angleze japin detaje për ekzekutimin e Flamur Beqirit: U vrå me...

Mediat angleze japin detaje për ekzekutimin e Flamur Beqirit: U vrå me gjakftohtësi

Organet e drejtësisë në Britani të Madhe kanë zbardhur detaje për vr asjen e shqiptarit, Flamur Beqiri.

Sipas raportimeve, shqiptari u që llua për vd ekje në prag të Krishtlindjes nga një grup ekz ekutorësh suedezë, kr im që e kishin planifikuar prej 6 muajsh.

Flamur ‘Alex’ Beqiri, 36 vjeç, u qëllua për vd ekje jashtë shtëpisë së tij 1.5 milion paund në Battersea, në jug-perëndim të Londrës, rreth orës 21:00 më 24 dhjetor 2019.

Ai ishte vëllai i Misse Beqiri, një modele e njohur në Britani të Madhe.

Babai i dy fëmijëve kishte dalë për darkë në restorantin Colbert në Sloane Square me gruan e tij Debora Krasniqi para se të qëllohej disa here.

Hetuesit thanë se ai u qëllua nga pas dhe u vr a para syve të gruas dhe djalit të tij dy vjeçar.

Prokurori Mark Heywood u shpreh se: ‘Vik tima u v ra me me gja kftohtësi. Ndodhi në një rrugë të qetë të Londrës”.

Heywood tha se vr asja ishte planifikuar për rreth gjashtë muaj, me vr asësit që vinin nga Suedia.

Ekz ekutori, shtetasi suedez-tunizian Anis Hemissi, 24 vjeç, është në gjyq, por e ka mohuar vr asjen.

Edhe shtetasit suedezë Estevan Pino-Munizaga, 35, Tobias Fredrik Andersson, 32 vjeç dhe Bawer Karaer, 23 vjeç, të cilët thuhet se kanë qenë pjesë e ekipit ‘në terren’ të dërguar për të ndihmuar Hemisin, mohojnë gjithashtu vr asjen.

Must Read

spot_img