Lajme

Nderimet për Gegën dhe Markun/ Aktivistja publikon foton e Mondit: Ishte kampion në hedhje çekiçi, por shteti e ka harruar

Advertisements

Aktivistja dhe juristja e njohur, Brizida Gjikondi, ka ironizuar qeverinë për mbështetjen dhe nderimin e atletes Luiza Gega dhe boksierit Florian Markun.

Jo më,larg se dje ajo ka publikuar fotografinë e Mondit, i cili ka marrë medalje, si kampion i hedhjes së çekiçit, por që sot është në gjendje të mjerueshme.

albsig

Përmes një postimi në Facebook, ajo thotë se Mondi është “hamall” që mban mbi kurriz tragjedinë familjare të humbjes së gruas dhe rritjes së dy fëmijëve jetimë. Më tej Gjikondi thotë se “shteti ynë nuk di ku i ka kampionët e tij të dikurshëm dhe ështëhipokrit me te tashmit”.

Advertisements

“Meqe po shpluhrosni kampionet e dikurshem.. duke plotesuar kerkesat e kesaj epoke kotesish, qe shpluhros per buje jo qe te vendos gjerat ne vend.. ja dhe Mondi, hamalli i lagjes tone, qe mban mbi shpine tragjedi familjare, dy femije jetime per te rritur.. arka, mobilje, frigorifere, lavatrice dhe medaljet e se kaluares kur ishte kampion i hedhjes se çekiçit ..Nje shtet qe nuk di ku i ka kampionet e tij te dikurshem, eshte hipokrit me te tashmit..”, shkruan Brizida Gjikondi.

Advertisements

Related Articles

Back to top button