HomeLajmeNdodh mrekullia! Çifti shqiptar i shpëtoi tragjedisë në Bullgari, si është gjendja...

Ndodh mrekullia! Çifti shqiptar i shpëtoi tragjedisë në Bullgari, si është gjendja e tyre

Ndodh mrekullia! Lulzim Sulejlmani dhe e fejuara e tij Medina Lutfiu janë mes pasagjerëve të mbijetuar ditën e sotme nga tragjedia shqiptare në Bullgari ku si pasojë e flakëve ndërruan jetë 45 persona, mes të cilëve edhe dy shoferët.

Çifti kishin udhëtuar drejt Stambollit bashkë me pjesën tjetër të turistëve me agjencinë Besa Trans pak ditë pas fejesës së tyre.

Ata janë dërguar në spitalin e Sofjes ku po marrin ndihmën mjekësore.

Sipas autoriteteve bullgare 7 të mbijetuarit e tragjedisë janë rrezikut për jetën. m.v/Abcnews.al

Must Read

spot_img