Lajme

Nga biznesmen në i “arratisur gangster”, si u transformua turku i shumëkërkuar pas një viti qëndrimi në Shqipëri

Advertisements
Advertisements

schedule12:00 – 30 Gusht, 2022

Ministria e Brendshme e Türkiye-s, njoftoi se themeluesi i arratisur i platformës Thodex, Faruk Fatih Özer, i cili kërkohet me buletin të kuq, është kapur në Shqipëri.

Në njoftimin e bërë nga ministria turke, thuhet se ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Bledar Çuçi, në orët e mëngjesit e ka njoftuar homologun e tij turk, Süleyman Soylu, se Özer është kapur në qytetin e Vlorës dhe se identiteti i tij është konfirmuar nga rezultatet biometrike.

“Kanë nisur procedurat e ekstradimit të Faruk Fatih Özer në Türkiye nga Departamenti i Interpolit pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë”, thuhet në njoftim.

ABC ka sigurua edhe pamjen se si ishte transferuar pas një viti qëndrimi në Shqipëri “bosi” turk i kriptomonedhave.

Vijon….

Advertisements

Related Articles

Back to top button