Lajme

Nxehet situata e zgjedhjeve, qëllohet me armë ndaj zyrës së deputetit të njohur (EMRI+FOTO)

Advertisements

Vetëm pak ditë para zgjedhjeve të përgjithshme në Itali, është qëlluar me armë në drejtim të zyrës së deputetit të njohur të zonës së Reggio Calabria, Francesco Canizzaro

Mediat italiane bëjnë me dije se është qëlluar 3 herë në drejtim të zyrës së tij, por që fatmirësisht plumbat kanë kapur vetëm mobiljet dhe se nuk ka patur njerëz të lënduar.

Ngjarja ka ndodhur vetëm 1 muaj para mbajtjes së zgjedhjeve të përgjithshme në Itali, të cilat do të zhvillohen në 25 shtator.

Advertisements

Francesco Cannizzaro është një figurë politike shumë e spikatur jo vetëm në qytet, por edhe në të gjithë provincën e Reggio.

Advertisements

Related Articles

Back to top button