Lajme

Nxehtë, shi dhe rrufe, çudirat e motit në Shqipëri për ditën e martë

Advertisements

Dita e martë do të sjellë një rritje të lehtë të temperaturave krahasuar me ditët që sapo lamë pas.

Pritet që temperaturat maksimale të arrijnë në 32 gradë celsius.

Ndërkohë që gjatë paradites dhe mbasdite pritet që të ketë shtim të vranësirave në pjesën më të madhe të territorit ku do të mungojnë dhe reshjet lokale të shiut, të cilat pritet të jenë të shoqëruara me shkarkesa elektrike.

Advertisements

Ndërsa në mbrëmjet pritet që moti të jetë i kthjellët, duke bërë që të vijojë rritja e temperaturave përgjatë ditëve në vijim.

Advertisements

Related Articles

Back to top button