HomeLajme“O shpirti mamit”, nëna e 26-vjeçarit që vetëflijua shpërthen në britma (video)

“O shpirti mamit”, nëna e 26-vjeçarit që vetëflijua shpërthen në britma (video)

Dalin detaje të reja nga ngjarja trag jike alla “Romeo dhe Xhuljeta” që tro nditi mbrëmjen e sotme Tiranën.

Sipas burimeve, Klinton Pira dhe ganezja Jawsackie Jaboah çifti që ndërroi jetë ishin të lid hur prej janarit të këtij viti. Gjatë pasdites së sotme në një banesë me qira ditore, 26-vjeçari i identifikuar Kliton Pira gjatë konfliktit të çastit dy shohet se ka go ditur me th i kë një 31-vjeçare të huaj me emrin Jawsackie Jaboah. Pas kësaj, Kliton Pira është he dhur nga kati i 8-të i pallatit dhe për pas ojë ka ndë rruar jet ë në vendngjarje.

Detaje të reja:

Ganezja me pasaportë franceze mbërriti vetëm mesditën e sotme në Shqipëri pas një udhëtimi disa-ditor. Nga ana tjetër nëna dhe të afërm të 26-vjeçarit, Klinton Pira kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe i kërkojnë grupit hetimor informacion dhe shpjegime. Nëna e tij ka shpë rt hyer në lot kur pa në rrugë trupin e paje të të 26-vjeçarit i cili u zhvendos për tu transportuar me ambulancë.

Dy vi k timat prej disa kohesh bashkëjetonin. Mësohet se ata jetonin prej kohesh në Francë, ndërsa në vendin tonë kishin ardhur prej pak kohesh për pushime, ku ishin akomoduar prej ditësh në një apartament me qira ditore, pranë rrugës “Gjergj Fishta”.

“O Jot, o shpirt i mamit, çfarë ka ndodhur”?, dëgjohet në video.

Must Read

spot_img