Pamje dramatike, momenti kur punëtori i pastrimit të plehrave i shpëton jetën 5 vjeçarit

0
103

Video e shpëtimit të një fëmije 5 vjeçar është bërë virale në rrjet, teksa komentues të ndryshëm e kanë vlerësuar si heroik,  aktin e një punonjësi sanitar.

Ngjarja ndodhi disa ditë më parë në Rolandia (Brazil) dhe sipas medias lokale, punëtori që i shpëtoi jetën 5 vjeçarit quhej Kelvin.

5 vjeçari i quajtur Lukas kishte dalë nga shtëpia. Gjyshi i vogëlushit kishte lënë aksidentalisht hapur gardhin në shtëpi, teksa ishte nisur për të hapur biznesin (përballë banesës).

iframe title=”02/09 Ato heroico em Rolândia, coletor de lixo salva menino de cinco anos” src=”https://www.youtube.com/embed/QLlbENNSrdM?start=59&feature=oembed” width=”800″ height=”450″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>