Lajme

Pamjet nga fabrika e sfungjerëve në Kombinat, zjarrfikësit izoluan në kohë flakët

Advertisements

Një fabrikë sfungjerësh është përfshirë nga flakët, por fatmirësisht nuk janë regjistruar viktima dhe dëme të mëdha materiale. Ekipet zjarrfikëse të Tiranës kanë shkuar në kohë rekord pranë vendit ku ndodhej fabrika, menjëherë sapo salla është njoftuar për ndihmë.

Siç shihet dhe nga pamjet e mëposhtme, zjarrfikësit kanë ndërhyrë në kohë dhe flakët janë izoluar në në hyrjen e fabrikës, duke mos lejuar që të depërtonin më tej sepse atëherë do të ishte shumë e vështirë për shkak dhe të materialeve.

albsig

“Si gjithmone Zjarrfikësit Tiranë  perfekt ne nderhyrjet e tyre sa here qe rrezikohet jeta dhe prona e qytetareve, zjarri i dites se sotme ne nje magazine ne zone te banuar u izolua ne kohe rekord pa mare permasa”, shkruan kreu i Zjarrfikëses së Tiranës, Shkëlqim Goxhaj.


Lexo edhe 1:
Video/ Merr flakë fabrika e sfungjerëve në Kombinat, në rrezik bizneset dhe banesat

Advertisements

Lexo edhe 2: Zjarri në fabrikën e sfungjerëve/ Policia: U asfiksuan 2 qytetarë, ja si paraqitet gjendja e tyre shëndetësore  

Advertisements

Related Articles

Back to top button