Paralajmërimi i fortë i Alban Dudushit: Partia Demokratike rrezikon që të…

0
687

Gazetari Alban Dudushi, theksoi se PD rrezikon që të çahet dhe të futet në “lfuftë civile” pas vendimit të Lulzim Bashës për përjashtimin e Sali Berishës.

Deklarata e Dudushit:

“Është një ditë e rëndë për PD-në, opozitën, por edhe klasën politike në vend. Opozita rrezikn të çahet dhe të futet në “luftë civile”.

Berisha vazhdon që të jetë element shumë i rëndësishëm brenda PD-së. Shumë simpantizantë të Berishës mund të duan të rrëzojnë Bashën. Berisha vazhdon të luajë prej 8 vitesh me emrin e PD-së. PD ndodhet në pikë krize”, deklaroi Dudushi.