Lajme

Partnerja e akuzoi se e ka kërcënuar me kaçavidë, shqiptari: Ajo ka probleme psikologjike

Advertisements

34-vjeçari shqiptar T.L në ka hedhur poshtë akuzat e partneres së tij 26-vjeçare, e cila thotë se e ka kërcënuar me kaçavidë.

Në një intervistë për mediat greke shqiptari tha se nuk e di se për çfarë akuzohet, se të gjitha janë shpifje.

T.L u akuzua nga partnerja e tij se e ka kërcvënuiar me kaçavidë, dhe për këtë ai rrezikon të dënohet me 14 muaj burg dhe me tre vjet pezullim nga puna në Bashkinë e Volosit.

Mirëpo, ai vetë nuk pranon asgjë, shprehet se është i “tronditur” nga kthesa që mori çështja dhe pretendon se partnerja e tij po përballet me probleme psikologjike.

“Nuk e kam kërcënuar dhe nuk e kam kërcënuar sa jemi bashkë” , thotë ai në mënyrë karakteristike. E pyetur se përse partnerja e tij u detyrua të ngrejë padi ndaj tij, 34-vjeçarja tenton të zbërthejë akuzat e saj. Kam mbetur pa fjalë dhe nuk e di për çfarë është. Çfarëdo që të them është pak. Kam paditur edhe për shpifje, por nuk e mbajtën sepse ajo e ka fëmijën. Ai më ka kërcënuar se do të më fusë helmin e miut në ushqimin tim. Nuk e di pse. Jam i shokuar. Kjo grua dëshiron të më shkatërrojë. Problemi i vetëm është në trurin e saj. Nuk do prokuror, do psikolog”, tha ai.

Advertisements

I pyetur nëse do të tentojë të kthehet në shtëpi në të ardhmen, ai përgjigjet: “Nuk po kthehem më në shtëpi. Kërkoj një shtëpi tjetër për të jetuar. Ajo është e lirë të jetojë jetën e saj dhe të mos ketë frikë për jetën dhe fëmijën e saj. Të kthehet në shtëpi me fëmijën e saj, sepse fëmija po vuan. Por kur ajo të humbasë durimin, do të jetë tepër vonë për të gjithë ne. Ai do të mendojë për atë që ka bërë dhe do ta gjejë veten në një rrugë pa krye. Mos mendoni se për shkak të punësimit në Bashki do t’i zgjidhen problemet. Unë punoj që në moshën 14 vjeç dhe jam 34. Nëse do të shkoja në burg a do të ishte e lumtur ajo? Nëse do të hyja brenda ai do të humbiste paratë që hynin në shtëpi. Tani do të kërkoj ta shoh fëmijën tim përmes sistemit gjyqësor”, u shpreh shqiptari.

Advertisements

Related Articles

Back to top button