Pas Coco, Lindita e PërPuthen 40 publikon këngën e dytë! (VIDEO)

0
52

Perputhen eshte nje prej formateve me ndjekura te momentit e cila ka thyer rekord shikueshmerie.

Kete vit kishte shume kerkesa nga persona te ndryshem si te rinj por edhe te moshave me te medha te cilet donin te ishin pjese e ketij emisioni per te gjetur dashurine e tyre.

Ndryshe nga vitet e tjera kete here perputhen erdhi me nje risi tjeter ku pervec “Perputhen” te moshave te reja ishte dhe “Perputhen40+”.

Ne kete emisione u bene pjese shume personazhe te cilet terhoqen vemendjen e publikut, te cilet ndiqnin me vemendje punatat se cfare do te nodhte mes konkurrenteve.

Nje prej konkurrenteve me te pelqyere nga “Perputhen 40+” eshte konkurrentja Lindita.

Nje zonje shume e embel me nje tip ekspresiv qe thoshte ato qe mendonte ne menyre te drejte, arriti te fitonte zemrat e shume fansave qe e duan dhe e mbeshtesine ate pafund.

Ajo pati takime te shumta ne emisione por me tipin e saj te veshtire gjithmone nuk arrinte te gjente nje gjuhe te perbashket me konkurrentet.Duket se ajo u afrua me Oltin por pas disa takimesh te bukura me te telefonata e nje vajze e cila supozonte se ishte e dashura e Oltit beri qe midis tyre te fillonin debatet.

Duket se kjo situate dhe shume te tjera kane bere qe ajo te marre vendimin qe te largohej nga perputhen pa arritur te gjente dashurine e saj.

Lindita pas perfundimit te rrugerimit te saj ne ate emisione ka vendosur te shfrytezoje famen qe mori prej atij emisioni duke u futur ne tregun muzikore.

Diten e sotme ajo na ka befasuar pasi ka publikuar kengen e saj te quajtur “Coco” e cila ka nje videoklip shume verore pasi vete Lindita ne ate videoklip shfaqet me bikini ku ekspozon edhe trupin  e saj.Shpresojme shume qe kenga e saj te kete suksesin qe ajo deshirone.