Lajme

Përplasen dy avionë, ka të vdekur

Advertisements

Nje ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA.Dy avionë të vegjël u përplasën të enjten mbi një aeroport në Kaliforni, SHBA, cituan autoritetet, duke shkaktuar tri viktima.

Sipas Administratës Federale të Aviacionit të SHBA (FAA), dy persona ishin në bordin e një Cessna 340 dhe një i tretë në një Cessna 152 kur dy avionët u përplasën.

Dy avionët e vegjël “u përfshinë në një përplasje pasi pilotët e tyre ishin në afrimin përfundimtar të aeroportit komunal Watsonville”,

një strukturë e vogël rreth 120 kilometra në jug të San Franciskos, shpjegoi FAA.

Advertisements

Aksidenti do të hetohet nga Bordi Federal i Sigurisë së Transportit të SHBA-së (NTSB).

Advertisements

Related Articles

Back to top button