Policia u lë në mes vallen dasmorëve shqiptarë, ndërpret ceremoninë dhe i bën gjëmën zotit të shtëpisë

0
234

Numri i lartë i rasteve të reja me COVID në Kosovë, nuk ka ndikuar në organizimin e dasmave me shumë të ftuar në ambiente të mbyllura.

Policia e Kosovës ka ndërhyrë ditën e sotme në një dasmë që po mbahej në fshatin Radac të Pejës.

Policia ka bërë të ditur përmes një njoftimi për media se pronarit i është vendosur një gjobë prej 2000 eurosh ndërkohë që edhe organizatori i dasmës është gjobitur me 2000 euro.

Gazeta Express raporton se dasmorët janë larguar menjëherë nga lokali.