Pranimi i afganëve, reagon Kim: Besa, diçka shumë e rëndësishme për shqiptarët

0
46

Shqipëria ka pranuar te marre disa qindra afganë te cilet kane punuar me forcat aleate.

Ata po largohen si refugjatë nga vendi i tyre, pasi talibanët kanë marrë nën kontroll edhe Kabulin.

LEXO EDHE:
Manjani: Shesin dhe p…rdhë me humanizëm, i frymëzon Bosi!

Pas këtij lajmi, ka reaguar edhe ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim.

Kim thekson se SHBA është krenare ta quajë Shqipërinë vend mik dhe aleat të saj.

‘BESA është diçka me shumë rëndësi tek shqiptarët.

Populli i Shqipërisë gjithmonë tregon nder, guxim dhe mirësi.

Ne jemi krenar t’ju quajmë mikun dhe aleatin tonë’, shkruan Kim./SYRI.net