Prekëse/ Prezantuesja e lajmeve nuk mban dot lotët teksa jep lajmin për aksidentin tragjik në Bullgari

0
48

Aksidenti tragjik me 45 viktima në Bullgari ka tronditur gjithë Ballkanin mëngjesin e sotëm.

Teksa po raportonte lajmin e hidhur në televizion, një prezantuese e edicionit të lajmeve nuk mban dot lotët.

Në një moment ajo është ndalur duke vazhduar të qajë dhe duke lënë në një pauzë të gjatë prezantimin e lajmeve.

Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm ku një autobus i kompanisë “Besa trans” nga Shkupi, me udhëtarë kryesisht shqiptarë, është rrokullisur dhe ka marrë flakë në Bullgari.

Në aksident kanë humbur jetën 46 persona dhe janë lënduar 7 të tjerë, ndërsa në mesin e viktimave janë edhe 12 fëmijë.