Presidenti turk Erdogan sulmon George Soros dhe djalin e tij: Po përpiqen të “shtypin” Shqipërinë, nuk duhet t’i lejojmë

0
68

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, ka sulmuar filantropin George Soros dhe djalin e tij Alex, pasi i ka akuzuar se po përpiqen të “shtypin” Ballkanin.

Ai tha se Turqia nuk duhet ta lejojë Sorosin në vijojë me këtë iniciativë, teksa shtoi se Soros nuk mund të depërtojë në Turqi, pasi janë një shtet i fortë./Newsbomb.al