Lajme

“Punë të thella këto”, Artan Hoxha zbulon detajin që e ka shtangur nga ngjarja e bujshme, bën deklaratën e fortë

Advertisements

Dy shtetas rusë, 33-vjeçarja Svetlana Timofoeva, 23-vjeçari Mikhail Zorin dhe një ukrainas, Fiodor Mihailoviç, janë arrestuar mbrëmjen e së shtunës pas një incidenti në uzinën ushtarake në Gramsh. Teksa tentuan të futeshin në uzinë ata sulmuan me spray neuro-paralizues dy ushtarët shqiptarë.

Në dëshminë e tyre, shtetasit e huaj kanë thënë se janë blogerë dhe fotografonin kryesisht territore ushtarake që janë të braktisura dhe nuk përdoreshin më nga shteti. Tashmë mbi ta rëndon zyrtarisht akuza e “Dhënia e informatave sekrete”,

dhe “Sigurimi i informatave”. Kjo ngjarje ka shkaktuar shqetësim në opinionin publik teksa gjithashtu ka pasur edhe shumë reagime. Dyshime ka ngritur edhe gazetari Artan Hoxha i cili shkruan:

“Mirë këta dy rusërt po bënin spiunazh në ish-fabrikëm e prodhimit të Kallashnikovit, po ky ukrainasi çfarë dreqin bënte me ta?”.

Postimi i Hoxhës

Mire keta dy ruset, po benin spiunazh ne ish-fabriken e prodhimit te Kallashnikovit Made in Albania ne Çekin te Gramshit, po ky ukrainasi çfare dreqin bente me ta???!!!!

A eshte ne lufte Federata Ruse me Ukrainen

Advertisements

Apo pune te thella keto, kush dreqin i merr vesh

Advertisements

Related Articles

Back to top button