HomeLajmeQëndroi gjatë në shtëpi. Gruaja shtatzëna bën lindje të parakohshme, tani ndodhet...

Qëndroi gjatë në shtëpi. Gruaja shtatzëna bën lindje të parakohshme, tani ndodhet në gjendje të rëndë

Një grua shtatzënë e infektuar me koronavirus ka bërë lindje të parakohshme dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Gazetarja e “ABC”, Ema Shazivari raporton se shtatzëna qëndroi për gati nëntë ditë në shtëpi e infektuar duke shkuar në Infektiv vetëm të dielën, pra dy ditë më parë kur gjendja u rënda.

Gruaja shtatzënë ka bërë lindje të parakohshme, ndërsa ndodhet në gjendje të rëndë, e intubuar në reanimacion. Katër ditë më parë një 26-vjeçare shtatzënë ndërroi jetë në Infektiv.

Must Read

spot_img