HomeLajmeRama jep lajmin e mirë: Me planin tonë, çmimi i energjisë NUK...

Rama jep lajmin e mirë: Me planin tonë, çmimi i energjisë NUK DO TË RRITET për bizneset e vogla dhe për familjarët, NUK KA as kufizime të energjisë

Kryeministri Edi Rama në konderencën e jashtëzkonshme për planin e qeverisë për kapërcimin e krizës energjitike, ka dhënë lajmin e mirë se nuk do të ketë rritje energjie për bizneset e vogla dhe për familjarët.

Ai u shpreh se gjithashtu nuk do të ketë kufizime të energjisë elektrike ne Shqipëri, pavarësisht krizës energjitike.

“Duke refuzuar kategorikisht çdo pretendim se kjo kruizë e rëndë nuk ekziston, dhe duke ju thënë se kjo krizë mund të kjetë për këtë shtet me aq pasoja sa pandemia, unë ju them: Plani ybnë i kundërveprimit nuk parashikon rritjen e çmimit të energjisë për bizneset e vogla dhe për familjarët, dhe as kufizime të energjisë”, tha Rama.

Must Read

spot_img