Rama shpall qeverinë e re, ja kush do të jenë ministrat dhe zv. kryeministri

0
157

Kryeministri Rama ka publikuar emrat e ministrave të rinj të qeverisë. Në përbërje të qeverisë mbeten një pjesë e ministrave të kabinetit të shkuar, por shihen edhe emra të rinj. Ata do të jenë:

Kryeministër, Edi Rama

Zv.Kryeministër, Arben Ahmetaj

Niko Peleshi, ministria e Mbrojtjes
Olta Xhaçka minister e jashtëm

Ulsi Manja, ministër Drejtësie

Bledi Çuçi, ministër i Brendshëm

Delinda Ibrahimi, minister e Financave

Belinda Balluku, ministre e Instrastrukturës

Ogerta Manastirliu, ministre e Shëndetësisë

Evis Kushi, ministre e Arsimit

Frida Krifca, ministre e Bujqësisë

Mirela Kumbaro, ministre e Turizmit

Elva Margariti, ministre e Kulturës

Elisa Spiropali, ministre Shteti

Edona Bilali, ministre Shteti

Bora Muzhaqi, ministre Shteti

Milva Ekonomi, ministre Shteti