HomeKuriozitetReceta e ditës: Vezë të mbushura me guakamolë për mëngjes e pasdite

Receta e ditës: Vezë të mbushura me guakamolë për mëngjes e pasdite

Vezë tē mbushura me Guakamolë për një mëngjes apo pasdite të shëndetshme me plot proteina. Ky ushqim është super në rast se doni të bëni një jetë të shëndetshme.

Përbërësit: 3 vezë të mëdha, 1/2 Avokado, 1-2 lugë lëng i freskët limoni lime, 1/2 kokërr qepë e kuqe, 1 lugë çaji majdanoz i prerë imët, 1 domate prerë imët, kripë dhe piper për shije.

Pasi të keni zier vezët te kuqet së bashku me përbërësit e tjerë miksojini derisa të krijohet një masë. Mbushini të bardhat e vezëve me guakamolë.

Ju do të kënaqeni, po ashtu dhe personat që do të jeni në tavolinë me ju. Ky ushqim do të ju bëjë që ju të gjeni një tjetër pasion të preferuar, mbase atë të kuzhinës.

Must Read

spot_img