Lajme

Sa shiten dhe blihen monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit,18 gusht 2022

Advertisements

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 114.3 lekë dhe shitet 115.7 lekë.

Euro sot blihet me 116.8 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 137.4 lekë, dhe shitet me 139 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.8 lekë, shitet me 121 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88 lekë dhe shitet me 89.6 lekë.

Advertisements

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Advertisements

Related Articles

Back to top button