Sali Berisha poston video-mesazhin për Ramën: Mund të blesh dhe shesësh Bashën, por kurrë PD-në

0
158

Ish-kryeministri Sali Berisha është i bindur për një marrëveshje të fshehtë mes kryetarit të partisë së tij Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama, që çoi në përjashtimin e tij nga grupi i PD.

Berisha ka përforcuar akuzat duke postuar një video në faqen e tij në Facebook, ku shprehet se Rama mund të blejë dhe të shesë Bashën, por kurrë Partinë Demokratike dhe demokratët shqiptarë.

“Mund të blesh dhe të shesësh Edi Rama, Lulzim Bashën. Por, kurrë Partinë Demokratike dhe demokratët shqiptarë. Kjo është përfundimtare. Je i pashpresë”, shprehet ish-kryeministri Berisha.