HomeShendetsiSekret vetëm nga Anila, receta e dobësimit me hudhra

Sekret vetëm nga Anila, receta e dobësimit me hudhra

Hudhra vjen me veti magjike shëruese, që ndihmojnë në trajtimin e gjendjeve kardiovaskulare, përmirëson sistemin tuaj imunitar dhe kuron të ftohtin e zakonshëm. Studimet e fundit kanë treguar që mund të shkrijë dhe dhjamin në bel. Hudhra përmban një përbërje unike të quajtur “alicinë” që redukton oreksin dhe fuqizon metabolizmin.

Sa duhet të konsumoni? Mund të konsumoni një thelb hudhër çdo ditë për rezultate më të mira. Gjithashtu mund ta përfshini hudhrën në recetat e përditshme për të shtuar shije dhe të humbni peshë.

Receta për humbjen në peshë: 1 thelb hudhër, 1 kupë ujë, Lëngu i ½ e limës. Si ta përgatisni: Shtypni një thelb hudhër. Shtoni lëng lime, përziejeni mirë dhe pijeni.

Benefitet: Lëngu i limonit lime ndihmon në heqjen qafe të erës dhe shijes së hudhrës. Limonat lime janë të pasura në vitaminë C që ndihmojnë në fuqizmin e metabolizmit.

Hudhra ndihmon në uljen e kolesterolit, përmirëson shëndetin e zemrës, ka veti anti-kanc eroze dhe në ndihmon në humbjen e peshës. Kujdes: Mos konsumoni shumë hudhër për shkak të erës që nuk është e lehtë të hiqet. Mund të “ndezë” trupin tuaj duke shkaktuar përzierje dhe diarre.

Must Read

spot_img