Lajme

Sulmi i ushtarëve shqiptarë nga rusët në Gramsh/ Reagon për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, jep mesazhin e fortë

Advertisements

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka bërë të ditur se ditën e sotme ka folur me ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi dhe me Shefin e Shtabit të Përgjithshëm, Gjeneral Brigade Arben Kingjin rreth incidentit që ndodhi mbrëmjen e së shtunës në Uzinën e Përpunimit të Armëve në Gramsh.

Reagimi i ambasadores Kim:

Advertisements

Unë fola me ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshin dhe Shefi i Mbrojtjes Gjeneral Kingji uron shërim të shpejtë 2 ushtarëve të plagosur mbrëmë duke mbrojtur objektin ushtarak ????????. Ne qëndrojmë me aleatin tonë pasi autoritetet hetojnë plotësisht për të përcaktuar faktet dhe për të mbajtur përgjegjës përgjegjësit.

Advertisements

Related Articles

Back to top button