HomeLajme“Tani le të vd.es”, Sali Berisha i bën realitet ëndrrën shumëvjeçare qytetarit...

“Tani le të vd.es”, Sali Berisha i bën realitet ëndrrën shumëvjeçare qytetarit nga Kukësi

Një simpatizant i ish-kryeministrit Sali Berisha ka realizuar ëndrrën e tij për të bërë një foto me liderin historik të Partisë Demokratike.

Gjatë “Foltores” së ish-kryeministrit në Kukës, qytetari u ngrit në këmbë, shkoi pranë Berishës dhe kërkoi të bëntë nje foto me të. Pas shkrepjes së fotos, demokrati tha se tashmë mund të vdiste i qetë, pasi e kishte realizuar ëndrrën.

“Përshëndetje Doktor Berisha, falenderimet më të përzemërta. Qendra ime ka qenë gjithmonë blu, qendër e vogël me fuqi të madhe. Jam kryetar i seksionit, i deleguar në Kuvend.

Te trau i Kukësit kur kam përmendur emrin tënd më kanë arrestuar, por votën në shtëpinë time s’kanë arritur kurrë ta marrin. Më ka ar re stuar i biri i Kristaq Ramës.

14 anëtarë të familjes time janë pro Partisë Demokratike, pro Berishës. Kam edhe një fjalë, edhe me vd ek ta bëj një foto me ty. Edhe po vdi qa, dua të kem një foto me ty,”- tha ai.

Must Read

spot_img