HomeLajme“Të shkojmë në Kosovë” – Ushtarët serbë tërbohen në këngë kërcënuese para...

“Të shkojmë në Kosovë” – Ushtarët serbë tërbohen në këngë kërcënuese para Vuçiqit

Xhandarmëria serbe ka provokuar rëndë sot në prezencë të presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Gjatë një parakalimi, ata kanë kënduar këngë me përmbajtje tekstuale kërcënuese, transmeton lajmi.net.

“Të shkojmë në Kosovë. Kosova është Serbi”, është teksti i të ashtuquajturit “himn” të ushtrisë së Serbisë apo xhandarëve.

Kërcënimeve para tyre nuk ua la keq as presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq i cili tha se ushtria do të përgjigjet në çdo rast dhe se në këtë situatë serbët janë ata që fitojnë. /Lajmi.net/

Për ta parë videon, kliko: KËTU

Must Read

spot_img