Lajme

Tentoi të hynte me dhunë në banesë, babai vret ish të dashurin e të bijës

Advertisements

Ky filmim i kamerave të sigurisë tregon momentin e vrasjes së një 22-vjeçari në Ohajo të Shteteve të Bashkuara, i cili tenton të hyjë me dhunë në shtëpinë e ish të dashurës.

Është babai i vajzës ai që vret me tre të shtëna pushke të riun Xhejms Rejëll, kur ky i fundit hap derën e drunjtë të shtëpisë së ish të dashurës pasi e godet disa herë me trup. Pas të shtënave, i riu përpiqet të largohet por bie në tokë vetëm pak metra larg derës. Rejëll humbi jetën nga të shtënat në shpatull dhe kurriz.

Mediat amerikane bëjnë të ditur se i ati i vajzës e paralajmëroi të riun të mos hynte brenda pasi ishte i armatosur.

Ky fakt mund ta shpëtojë atë nga dënimi, pasi rasti mund të konsiderohet dhunim prone dhe të shtënat për vetëmbrojtje.

Advertisements

Ngjarja ndodhi më 31 Korrik, por publikimi i pamjeve të vrasjes këtë të martë, bëri që lajmi të bëjë xhiron e mediave botërore.

Advertisements

Related Articles

Back to top button