HomeLajmeTërmet në Shqipëri, ku ishte epiqendra

Tërmet në Shqipëri, ku ishte epiqendra

Mbrëmjen e sotme një tërmet me magnitudë 3 i shkallës Rihter është regjistruar në Gjirokastër.

Thellësia ka qenë 14 km. Lëkundja ka qenë e vogël dhe nuk raportohet për dëme materiale.

Goditja ka shkaktuar frikë te banorët.

Ky është tërmeti i dytë që shkund Shqipërinë brenda pak ditëve, pasi të dielën u regjistrua një tjetër lëkundje e fortë, 4.5 Rihter në Lezhë, që shkaktoi dëme të vogla./ Abcnews.al

Must Read

spot_img