Lajme

U kapën në “shtëpi bari” në Angli/ Të rinjtë shqiptarë: Na detyruan bandat

Advertisements

Perfshirja e te rinjve shqiptarë ne biznesin kriminal te kultivimit te kanabisit mbetet nje problem shume shqetesues per autoritetet britanike.

Francesk Markaj dhe Arber Dervishi rreth 26-vjec kane dal para trupes gjykuese pasi u arrestuan disa muaj me pare ne nje shtepi bari ne Angli.

Ata thane se ishin detyruar dhe kercenuar nga bandat shqiptare per te punuar me kanabis, ndryshe do i vrisnin.

Avokatet e tyre thane se dy te rinjte jetonin ne kushte shume te veshtira brenda ne ambientet ku mbillej kanabis dhe se ata rrezikonin te vdisnin duke jetuar aty.

Advertisements

Francesku dhe Arbri u kapen ne Blackpool, ne nje banese te pershtatur per rritjen e kanabisit.

Advertisements

Related Articles

Back to top button