Lajme

Vdes nga një sëmundje e rrallë aktorja shumë e njohur 32-vjeçare, ka luajtur dhjetëra role

Advertisements

Aktorja dhe modelja afrikano-jugore Charlbi Dean që aktualisht luante në filmin serial ‘Triangle of Sadness’, vdiq të hënën në një spital të qytetit të Nju Jorkut nga një sëmundje e papritur në moshën 32-vjeçare.

Sipas Guardian, aktorja e re kishte një rol në ‘Triangle of Sadness’, i cili u nderua me Palmën e Artë në festivalin e filmit në Kanë majin e kaluar. Komedia e errët satirike e shkruar dhe e drejtuar nga regjisori suedez Ruben Östlund, titujt e të cilit përfshijnë ‘Forcën Madhore’ dhe ‘The Square’, luan Woody Harrelson dhe Harris Dickinson dhe do të shfaqet në kinematë e SHBA dhe MB në tetor.

Dean luajti Yaya, gjysma e një çifti modelesh me Dickinson, të cilët janë të ftuar në një jaht luksoz për ultra të pasurit përpara se gjërat të shkojnë keq. Filmi gjithashtu do të shfaqet në festivalet e filmit të Torontos dhe Nju Jorkut këtë vit.

E lindur dhe e rritur në Cape Town si Charlbi Dean Kriek, Dean nënshkroi me një agjenci modelimi në moshën 12-vjeçare dhe bëri debutimin e saj në ekran në filmin e Afrikës së Jugut të vitit 2010, Spud, me Troye Sivan. Ajo është ndoshta më e njohur për interpretimin e një Syonide, një personazh i përsëritur në serialin CW Black Lightning duke filluar në 2018.

Role të tjera në film përfshijnë Death Race 3: Inferno, Blood in the Water, Don’t Sleep dhe Porthole. Si modele ajo ka mbuluar revista duke përfshirë botimet e Afrikës së Jugut të GQ dhe Elle. Në vitin 2008, ajo i mbijetoi një aksidenti me makinë që i theu kyçin e dorës, katër brinjët dhe bërrylin dhe e la me një mushkëri të dëmtuar.

Advertisements

Ajo ishte e fejuar me modelin Luke Volker, postimi më i fundit i të cilit në Instagram i bën homazh Dean dhe performancës së saj në Triangle of Sadness, duke shkruar se ai “nuk mund të ishte më krenar” për të.

Advertisements

Related Articles

Back to top button