HomeLajmeVera iku po i nxehti jo Ja sa pritet të shkojnë temperaturat...

Vera iku po i nxehti jo Ja sa pritet të shkojnë temperaturat sot

Edhe kjo e premte do të jetë nën ndikimin e vranësirave dhe motit të kthjellët.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak gjatë orëve të pasdites priten vranësirat në veriperëndim e veri të vendit do të pasohen nga reshje shiu.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e mesatare në bregdet. Në mbrëmje përgjatë brigjeve të Jonit era do të jetë dhe e vrullshme duke u pasuar me valëzim të forcës 3.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 13°C deri në 29°C

zonat e ulëta 18°C deri në 33°C

zonat bregdetare 20°C deri në 31°C

Ju urojmë një pasdite të mbarë!

Must Read

spot_img