Lajme

Video/ Merr flakë fabrika e sfungjerëve në Kombinat, në rrezik bizneset dhe banesat

Advertisements

Pranë redaksisë së newsbomb. al mesditën e sotme kanë ardhur disa pamje ku shihet se zona e Kombinatit është pushtuar nga tymi i zi.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se flakët e zjarrit kanë përfshirë fabrikën e sfungjerëve në Kombinat, ndërkohë në rrezik si pasojë e flakëve që po përhapen ndodhen banesat dhe bizneset të cilat ndodhet aty prane.

albsig

Menjëherë drejt vendit të ngjarjes janë nisur zjarrfikësit për neutralizimin e flakëve, ndërkohë deri më tani nuk dihet shkaqet.

Njoftimi i plotë: Tiranë/Informacion paraparak

Më datë 30.08.2022, në “Misto Mame”, ka rënë zjarr në një magazinë me materiale sfungjeri dhe si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Advertisements

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit. Vijon puna nga grupi hetimor për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

 

 

Advertisements

Related Articles

Back to top button