Lajme

Vjen kthesa e madhe/ Reshje shiu apo temperatura të larta? Njihuni me parashikimin e motit për sot

Advertisements

Moti parashikohet i kthjellët në pjesën bregdetare dhe alternime vranësirash në pjesën tjetër të vendit deri në mesdite.

Më pas do parashikohen kthjellime në të gjithë vendin.

Gjithashtu parashikohen reshje shiu të izoluara në formë pikash përgjatë relieveve malore. Era do të fryjë me drejtim verilindje- veriperëndim 1-10 m/sek.

Advertisements

Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era do jetë intensive me shpejtësi 15-23 m/sek. Valëzimi i forcës në det parashikohet të jetë i forcës 3 ballë.

Advertisements

Related Articles

Back to top button