Lajme

“Vjen nga një familje e pasur”, flet ish e dashura e bosit turk që u arrestua në Himarë: Është një djalë shumë i mirë, nuk e prisja kurrë!

Advertisements

Arrestimi i shtetasit turk Faruk Fatih Ozer në Shqipëri, mashtruesit turk me anë të investimeve në kriptovaluta, ka zbuluar një histori që mediat turke e quajnë si “bombë” për autoritetet vendase.

Lidhur me arrestimin e Ozer, ka reaguar dhe ish e dashura, Eslem Sena Nur. Në një prononcim për median turke, ajo është shprehur se Faruk Ozer ka qenë një djalë shumë i mirë dhe se nuk e priste një gjë të tillë nga ai.

albsig

Nur kka thënë ndër të tjera se nuk kishte dijeni për aktivitetin e tij të kriptomonedhave dhe se sipas saj Faruk vjen nga një familje e pasur.

“Ai ishte një djalë shumë i mirë, nuk e prisja këtë gjë prej tij. Ozer jetonte me familjen e tij në qytetin e Beykoz. Mua nuk më ka thënë asnjëherë asgjë për paratë e kriptomonedhave. Mbaj mend që më ka thënë se ka pasur një kompani jashtë shtetit, në Singapor. Ai ishte fëmijë e një familjeje të pasur. Ne u ndamë për shkak të xhelozisë”,  mësohet se ka thënë ish e dashura e Ozer.

Lexo edhe:Prangosja e turkut që u arratis me miliarda dollarë kriptomonedha, Operacionalja e lokalizoi me dy shqiptarët në Palasë (EMRAT)

Lexo edhe: VIDEO/ Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin PAMJET e arrestimit të BOSIT turk që po pushonte në Himarë

Advertisements

Lexo edhe: U arratis nga Turqia me miliona, arrestohet në jug të Shqipërisë super mashtruesi turk Faruk Fatih Özer, ja ku fshihej

Advertisements

Related Articles

Back to top button