Lajme

Vrasja në Vaun e Dejës/ Xhami i thyer nga breshëria e kallashnikovit(Video)

Advertisements

Pamjet e mëposhtëme vijnë nga lokali ku ndodhi ngjarja e rëndë në fshatin Shelqet të Vaut të Dejës, ku u vra 51-vjeçari Agron Metushi .

Sikurse duket në video xhami i lokalit është thyer nga breshëria e kallashnikovit.Mësohet se Alfons Palushani dhe viktima Agron Metushi kanë qenë të ulur në tavolina të ndryshme në një lokal duke konsumuar alkool dhe vazhdimisht kanë fyer në distancë njëri tjetrin.

Pas debatit mes tyre, 37-vjeçari Alfons Palushani është larguar për në banesë ku kishte marrë armën e zjarrit kallashnikov dhe më pas ishte kthyer sërish në lokalin e fshatit Shelqet.

Pasi u kthye në lokal ai ekzekutoi Metushin në momentin kur ky i fundit është nisur për të shkuar drejt automjetit të tij për t’u kthyer në banesë.

Advertisements

Ka qenë pronari i lokalit që ka njoftuar policinë, ndërsa uniformat blu kanë shoqëruar disa persona të tjerë që kanë qenë në atë moment në lokal.

Advertisements

Related Articles

Back to top button